Loštice - tvarůžkové město

Loštice - tvarůžkové město

Tvarůžky, všude kam se podíváte

Město Loštice se nachází nedaleko Olomouce (30 min autem). Díky židovské minulosti najdete ve městě zachovalou synagogu a židovský hřbitov. Gurmány jistě zláká továrna a muzeum tvarůžků. Všechny speciality můžete ochutnat na náměstí v hotelu U Coufalů. V hotelu je i první automat na tvarůžky. Na náměstí je i prodejna tvarůžků, kde si můžete vybrat všechny roztodivné tvary i příchutě :) Doporučujeme s cibulkou a kmínem. Kdo chce opravdu polechtat chuťové buňky, sáhne na pultě pro nakládané tvarůžky s papričkami. Tvarůžková prodejna. Pokud si budete chtít posedět i u dobré kávy, zkuste místní kavárnu U Lišky. Zajímavostí je i tvarůžková cukrárna, kterou najdete pár minut od náměstí směrem ke kostelu.

Nepřehlédněte

Loštice mají strategickou polohu mezi hradem Bouzov ( 15 minut autem), zámkem Úsov (15 minut autem), věznicí Mírov ( 15 minut autem). Kousek od Bouzova je odbočka na Javořičské jeskyně

Liberec - aquapark i Ještěd

Liberec - aquapark i Ještěd

Vyšlápněte si na Ještěd a budete mít celý Liberec jako na dlani.
Navštivte Kanadu!

Navštivte Kanadu!

Nemáte dobrý pocit v letadle, ale to nevadí. Máme přece Českou Kanadu. Že Vám to nic neříká? To bude nejspíš tím, že jste nenavštívili Jižní Čechy poblíž Slavonic.