Olomouc - město kaváren

Olomouc - město kaváren

Univerzitní město Olomouc - za kulturou i sportem

Sloup nejsvětější Trojice na olomouckém Horním náměstí byl na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 2000. Je vysoký 35 metrů a představuje nejvyšší sousoší České republiky. Od zmíněné památky je jen pár kroků k další olomoucké kuriozitě – městskému orloji. Vybudován byl pravděpodobně už na přelomu 15. a 16. století. K panoramatu města neodmyslitelně patří věže kostela sv. Václava. Uličkami v centru se proplete až k malému náměstí, kde kostel stojí. Jakobyste se najednou ocitli v dobách králů, královen a rytířů. Jen cca osm kilometrů od centra se nachází nejoblíbenější výletní i poutní místo v okolí, Svatý Kopeček. Dominantou této oblasti v podhůří Nízkého Jeseníku je barokní chrám Navštívení Panny Marie, který se monumentálně tyčí nad městem a je odtud nádherný výhled do kraje. nedaleko chrámu je oblíbená ZOO.

Nepřehlédněte

Olomouc má dvě hlavní náměstí: Dolní a Horní. Na každém z nich je mnoho malých restaurací a útulných kaváren, kde vám rádi dají ochutnat i moravská vína a místní tvarůžkové speciality.

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Velký horský masiv Jeseníků na hranicích s Polskem. Je zde pramen řeky Moravy a krásná příroda vhodná k procházkám po většinu roku.
Rejvíz - mechové jezírko

Rejvíz - mechové jezírko

čistá a nedotčená příroda přírodní rezervace Rejvíz. Máte taky chuť se někdy jen tak ztratit všem starostem?