Brno - město kultury

Brno - město kultury

Jihomoravský kraj - Brno město kultury

Brno je přátelské, kulturní, studentské město v srdci Moravy. Nabízí, jak sportovní vyžití (cyklostezky až na Pálavu, přehrada na koupání a v zimě na bruslení), tak i gastronomické zážitky. Každý víkend se v Brně koná nějaký festival, kulturní akce nebo ochutnávky vína. Vyrazte za ponáním na hrad Špilberk, nebo na Petrov. Chutně a levně se najíte pod schody směrem na Petrov, je tady i pěkná zahrádka www.mamut-pub.cz. Pro milovníky exotického jídla doporučujeme indickou restauraci Anapurna, nedaleko hlavního nádraží.

Pokud máte radši staré brněnské bary s poctivým korbelem piva, skočte si na Úvoz do Pomalého baru. Nejbližší kino je v obchodním centru Špalíček přímo u Nám. Svobody. Pro milovníky starších kin s nekomerčními filmy doporučujeme kino ART. Zatancovat si můžete v několika klubech v okolí náměstí (Metro, Livingstone). Příjemná procházka je, když se vydáte přes Moravské náměstí, náměstí Svobody, na Šilingrovo náměstí. Ze Šilingrova náměstí na Petrov a pak sejdete dolů zase na Šilingrovo náměstí. Vydáte se do prava kolem galerie a do kopce na hrad Špilberk. Pokud byste dostali chuť na dobrou kávu, nebo vínko skočte do kavárny Zahrada www.cafe-zahrada.cz na rohu parku, který vede na Špilberk. O kousek dál je hospůdka s výborným pivem Richard, které je podáváno i v různých chuťových variantách ( višňové, medové…). Vychutnejte si Brno v každém ročním období.

Nepřehlédněte

Znáte už burek? Zapékané brambory , maso a nebo zelí v těstíčku, typická pochoutka z hladového okna v centru Brna.

Jeseníky - výšlap na Šerák

Jeseníky - výšlap na Šerák

Šerák je významný horský vrchol, který leží na hřebeni Hrubého Jeseníku.
Jaro v Římě

Jaro v Římě

Jak se neztratit mezi všemi těmi Fóry Romany? .) Mrkněte na naše tipy, jak proběhnout Caesarovo město za 2 dny a ochutnat i pizzu…