Bouzov – létající švec a princezna Jasněnka

Bouzov – létající švec a princezna Jasněnka

Vezměte svoji královnu na hrad Bouzov

Přichází podzim a park před hradním příkopem se zbarvil do hnědé a žluté. Jakoby jste za každým stromem čekali rytíře na koni a v každém okně nad hradbami nesmělou dvorní dámu. Jeden z nejkrásnějších gotických hradů Bouzov, leží v olomouckém kraji nedaleko pivovarského města Litovel (20 minut). V podhradí můžete navštívit další atrakce – dřevěný koňský kůň, střílení z kuše. Hrad nabízí celoročně pohádkový program a v hlavní sezónu i tématické prohlídky.

Nepřehlédněte

Pokud byste chtěli přespat v nádherné přírodě okolních lesů, můžete využít ubytování na lesní chatě Jeskyňka (pro info o ubytování piště na info@vyletomat.cz). I na Bouzově si můžete dát tvarůžkové speciality. Stačí si v hradním kiosku objednat tvarůžkovou věž. Romantiku krásně doplní šálek červeného svařeného vína, které vám rádi připraví v několika hospůdkách v podhradí.

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Velký horský masiv Jeseníků na hranicích s Polskem. Je zde pramen řeky Moravy a krásná příroda vhodná k procházkám po většinu roku.
Navštivte Kanadu!

Navštivte Kanadu!

Nemáte dobrý pocit v letadle, ale to nevadí. Máme přece Českou Kanadu. Že Vám to nic neříká? To bude nejspíš tím, že jste nenavštívili Jižní Čechy poblíž Slavonic.